Koronavirus çon drejt shtyrjes Lojrat Olimpike, për momentin Japonia reziston

Tuesday, 17 Mars 2020 10:58

Japonia zyrtare, pra ajo politike që përfaqëson qeverinë në vend, vazhdon të rezistojë. Me anë të kryeministrit Shinzo Abe, organizatorët e Lojrave Olimpike 2020 siguruan se turneu më I rëndësishëm i sportit botëror do të nisë më 24 korrik sipas parashikimeve. Por situata globale e tronditur nga pandemia e Covid-19 nuk është në favor, teksa sinjalet që vijnë janë të kundërta me ato që japin autoritetet japoneze.

Disa prej kampionateve botërorë në disiplina si boksi dhe gjimanistika, që do të përcaktonin edhe kualifikimet e fundit për në Tokyo 2020 janë pezulluar. Ndërkohë, sipas një sondazhi të Kyodo, 69.9% e japonezëve është kundër zhvillimit të Lojrave Olimpike. Në këtë mënyrë ka shumë mundësi që Komiteti Olimpik Ndërkombëtar dhe organizatorët japonezë të vendosin shtyrjen e Lojrave Olimpike.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!