Ceferin: Krenar për vendimin, në këtë moment duhet të sakrifikojmë për shëndetin e tifozëve

Tuesday, 17 Mars 2020 16:31

UEFA vendosi sot që të shtyjë zyrtarisht europianin e kësaj vere duke e çuar atë në periudhën 11 qershor-11 korrik të vitit 2021, me takimin përurues që do të zhvillohet në Romë dhe finalen e madhe në Londër. Pandermia e koronavirusir u bë shkak për këtë vendim të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Vetë presidenti Aleksandër Ceferin e shpjegoi kështu vendimin e qeverisë europiane të futbollit.

“Jemi në drejtimin e një sporti në të cilin jetojnë shumë njerëz dhe që është rrëzuar përtokë nga një kundërshtar i padukshëm dhe në lëvizje të shpejtë. Në një situatë të tillë, komuniteti i futbollit duhet të tregojë përgjegjshmëri, unitet, solidaritet dhe altruizëm. Shëndet i tifozëve, i stafeve dhe lojtarëve është prioriteti ynë numër një dhe në këtë frymë, UEFA ka prezantuar disa opsione për veprimtaritë e ndryshme që ky sezonin të mbyllet i sigurt. Jam krenar për përgjigjen e kolegëve të mi. Kishte një shpirt të madh bashkëveprimi, të gjithë e kanë kuptuar se duhet të sakrifikojnë për të marrë rezultatin më të mirë,” theksoi ndër të tjera Ceferin.

Modifikuar më Tuesday, 17 Mars 2020 16:38

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!