Është i infektuar nga Covid-19, flet Dibala: Tani jam më mirë, por pata vështirësi në frymëmarrje

Premte, 27 Mars 2020 18:02

Paulo Dibala rezultoi pozitiv ndaj koronavirusit dhe po kalon periudhën e karantinës së detyruar në shtëpinë e tij së bashku me partneren Oriana. Edhe pse i izoluar, sulmyesi argjentinas vijon të qëndrojë në kontakt me tifozët e tij. “Pas disa simptomave të forta që kam patur pak ditë më parë, jam mirë. Mund të lëviz dhe po përpiqem të bëj edhe pak stërvitje”

Por ditën e fundit nuk kanë qenë të lehta për sulmuesin argjentinas. “Kur përpiqesha të bëja diçka më mungonte fryma dhe pas vetëm 5 minutas ndihesha i lodhur, më dhimbnin muskujt dhe më duhej të ndalesha. Por famtmirësisht si unë, ashtu dhe Oriana, jemi mirë”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!