'Ju sugjeroj të qëndroni në shtëpi', Muriqi me dedikim të veçantë: Falenderoj mjekët dhe policët

Saturday, 28 Mars 2020 09:15

Më vonë se të tjerat, por edhe kampionati turk u gjunjëzua përpara Covid-19.

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi me anë të një video u ka bërë thirrje njerëzve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të zbatojnë udhëzimet që u janë dhënë.

Muriqi thekson se kjo nuk është luftë që ka kapluar vetëm një shtet, por mbarë botën.

“Dua të ju sugjeroj që të qëndroni në shtëpi. Le ti zbatojmë udhëzimet, rregullat që na kanë thënë. Në emrin tim dhe të popullit tim falenderoj doktorët që punojnë natë e ditë që kjo situatë të kalojë. Një falenderim tjetër shkon për Policinë e Kosovës. Ju lutem, izolohuni sepse do e kalojmë këtë situatë” – thotë mes të tjerash Muriqi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!