Juventus i ul pagat lojtarëve: Arritëm mirëkuptimin e trajnerit dhe lojtarëve

Saturday, 28 Mars 2020 20:27

Juventus i ka ulur pagat trajnerit dhe lojtarëve të saj me rastin e ndërprerjes së ndeshjeve dhe krizës nga koronavirusi.

Klubi arriti mirëkuptimin e trajnerit Sarri dhe lojtarëve për një ulje page për Marsin, Prillin dhe Majin dhe nga kjo Juventus do të përfitojë 90 milionë euro.

Por trajneri dhe lojtarët do të kompensohen më vonë kur klubi dhe ata vetë do të ulen për të negociuar.

NJOFTIMI I JUVENTUS

Torino, 28 Mars 2020 – Juventus Football Club njofton se, për shkak të urgjencës aktuale globale shëndetësore është duke parandaluar kryerjen e aktivitetit sportiv, ka arritur një mirëkuptim me lojtarët dhe trajnerin e ekipit të parë në lidhje me kompensimin e tyre për pjesën e mbetur pjesë e sezonit aktual sportiv. Kuptimi parashikon uljen e kompensimit për një shumë të barabartë me pagesat mujore të Marsit, Prillit, Majit dhe Qershorit 2020. Në takimet e ardhshme, marrëveshjet personale me lojtarët dhe trainerin do të finalizohen, siç kërkohet nga rregulloret aktuale . Efektet ekonomike dhe financiare të mirëkuptimit të arritur janë pozitive për rreth 90 milion euro për vitin financiar 2019/2020. Nëse ndeshjet e sezonit aktual rindërtohen, Klubi do të negociojë në mirëbesim me lojtarët dhe trajnerin rritjen e kushtëzuar të kompensimeve, në bazë të rifillimit aktual dhe përfundimit të garave zyrtare. Juventus do të donte të falënderonte lojtarët dhe trajnerin për angazhimin e tyre në një moment të vështirë për të gjithë.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET URGJENTISHT TE MBLEDHE KESHILLIN E SIGURISE KOMBETARE PER SITUATEN E COVID PASI SITUTA ESHTE JASHTE KONTROLLI!

Politikë

PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET URGJENTISHT TE MBLEDHE KESHILLIN E SIGURISE KOMBETARE PER SITUATEN E COVID PASI SITUTA ESHTE JASHTE KONTROLLI!

Aleksander Biberaj   PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET URGJENTISHT TE MBLEDHE KESHILLIN E SIGURISE KOMBETARE PER SITUATEN E COVID PASI SITUTA ESHTE JASHTE KONTROLLI! GJITHASHTU PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET TE KRIJOJE NJE KOMISION...

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

Kulturë

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

  Shkrimtarja Flutura Açka, thotë se është ndjerë e shqetësuar nga sjellja e qytetarëve, e institucioneve shtetërore, në këtë periudhë ku koronavirusi po kërcënon jetët tona dhe po rrezikon mbingarkesën e...

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

Lifestyle

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

  Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar...