Propozim i çuditshëm në Angli, Premier League rrezikon të transferohet në… Kinë!

Premte, 03 Prill 2020 16:46

Një klub në Premier League është i gatshëm që të luajë në Kinë dhe ka bëtë një propozim konkret që takimet të zhvillohen atje vetëm e vetëm që të mbyllet sezoni aktual. Në momentin që në ishull janë të sigurt se rifillimi do të shtyhet sërish përtej 30 prillit, rritet dëshira e përbashkët për ta përfunduar sezonin 100% për të mos humbur 800 milionë eurot që garantojnë të drejtat tv.

Dhe për këtë arsye, sipas revistës “Athletic”, është nj klub të cilit nuk i përmendet emri, që është shprehur i gatshëm për t’u trasferuar në 5 milje larg, në Kinë, për të luajtur ndeshjet e kalendarit. Provokim ose jo, klubet janë të mendimit për të mbyllur sezonin dhe jo për ta ndërprerë atë, siç ndodhi dje në Belgjikë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

Globi

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

  Protestuesit u përleshën sërish me policinë në disa shtete amerikane, për të katërtën ditë radhazi, lidhur me vrasjen e një afro-amerikani të paarmatosur gjatë një arrestimi nga policia në Minneapolis...

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Aktualitet

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Tërmeti godet Greqinë, dy lëkundje të forta tmerrojnë qytetarët në orët e mëngjesitLëkundje tërmeti janë ndjerë në Korçë.Lëkundjet janë ndjerë 7 km në veri të Korçës dhe magnituda ka qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!