Supergolat e Francës dhe Pogbas i japin Rusisë humbjen e miqësores së dytë

E mërkurë, 28 Mars 2018 15:47

Pas disfatës së pak ditëve më parë 0-3 kundër Brazilit vendi organiztor i botërorit Rusia është mundur edhe në takimin e dytë miqësor. Ekipi i Cherchosov është mposhtur me rezultatin 1-3 nga Franca.

Ndeshja ndryshoi rezultat në fundin e pjesës së pari nga goli i Kylian Mbappe, ndërsa me fillimin e fraksionit të pjesës së dytë Pogba dyfishoi rezultatin me një supergol nga goditja e dënimit.

Në minutën e 69-ë diferencat u ngushtua me golin e Smolov duke kthyer shpresat për vendasit, por goli i dytë i Mbappe vulosi sërisht zhgënjim për rusët.

Pas zhgënjimit të pak ditëve më parë ku humbën me përmbysje 2-3 nga Kolumbia ky ishte një rikthim në fitore për “gjelat”.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 12:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!