×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

Pas humbjes me Norvegjinë Shqipëria është duke menduar për grumbullimin e ardhshëm. Më 26 maj fiks 2 muaj pas ndeshjes…
Pas sezonit të dështuar të Bundesligës një problem tjetër me të cilin po përballet Hamburgu janë edhe lojtarët nga të…
Një super spektakël ishte ai i dhuruar nga Tirana në ndeshjen me Apollonin. Dëshira për tu rikthyer tek elita e…
Shqipëria u mund me rezultatin 0-1 në ndeshjen miqësore me Norvegjinë në “Elbasan Arena”. Përfaqësimi i kuqezinjve ishte shumë i…
Takimi miqësor i zhvilluar në Berlin mes Gjermanisë dhe Brazilit u mbyll me rezultin 0-1 duke i shënuar vendasve disfatën…
Sezoni i ardhshëm do të sjellë ndryshime të mëdha për kompeticionet e organizuara nga UEFA. Nëpërmjet një komunikate në faqen…
Emanuel Neuer i rikthehet sërisht fushës së blertë pas dëmtimit të dytë që pësoi në këmbën e majtë. Deri para…
Pas disfatës së pak ditëve më parë 0-3 kundër Brazilit vendi organiztor i botërorit Rusia është mundur edhe në takimin…
Rezultat historik  është ai i marrë nga përfaqësuesja "Shpresa" e Kosovës kundër kampionëve të Europës në fuqi. Kosovarët kanë arritur…

Lajmet e fundit

Droga në Doganën e Bllatës, ish-deputeti i PD: Policia deshi ta fshehë, bosët e drogës po punojnë qetësisht

Politikë

Droga në Doganën e Bllatës, ish-deputeti i PD: Policia deshi ta fshehë, bosët e drogës po punojnë qetësisht

  Ish-deputeti demokrat, Xhemal Gjunkshi, denoncon në ‘Facebook” se “bosët e drogës dhe të krimit punojnë qetësisht në trafikimin e lëndëve narkotike”. Teksa thekson se po konfirmohen denoncimet e opozitës për trafikun...

Punëtorët sezonalë’ në Greqi/Qeveria zgjat me 90 ditë lejet e qëndrimit

Politikë

Punëtorët sezonalë’ në Greqi/Qeveria zgjat me 90 ditë lejet e qëndrimit

  Autoritete greke të Mbrojtjes Civile njoftuan se në këshillim me Ministrinë e Zhvillimit Rural dhe Ushqimit, zgjatën lejet e qëndrimit për 90 ditë për mijëra punëtorë sezonalë, pjesën më të...

Ceremoni përkujtimore në Hiroshima në 75-vjetorin e bombardimit të parë atomik në botë

Dossier

Ceremoni përkujtimore në Hiroshima në 75-vjetorin e bombardimit të parë atomik në botë

  Të enjten në Hiroshima janë dëgjuar këmbanat teksa ky vend ka shënuar 75-vjetorin e bombardimit të parë atomik në botë, ndonëse ceremonitë janë organizuar për më pak njerëz për shkak...