50 raste të reja më COVID -19 janë shënuar në 24 orët e fundit në vend . Shifrat u bënë…
Nga Shqipëria, në vitin 2019 janë larguar rreth 44 mijë persona, si emigrantë niveli më i lartë që nga 2014-s,…
Edhe dy persona kanë gjetur vdekjen në Spitalin Infektiv në Tiranë si pasojë e koronavirusit. Kjo e çon në 41…
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 66 raste me koronavirus në vendin tonë. Prej ditësh tashmë vendi ynë po…
  Pas Velipojës, aksioni i Inspektoratit Kombëtar të mbrojtjes së territorit për shembjen e ndërtimeve pa leje është zhvendosur në…
Nga Hamza Hatika Kryebashkiaku Erion Veliaj, gjatë inspektimit të punimeve për rehabilitimin në bllokun që kufizohet me rrugët “Fabrika e…
Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti, jep lajmin se Universiteti i Oxfordit ka gjetur mjekimin e parë që përmirëson mbijetesën e pacientëve…
Shoqata e Transportit Publik Qytetas dhe Ndërqytetas kanë protestuar sot para Ministrisë së Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, ku kërkojnë…
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 50 të infektuar me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë raporton se ka një rritje…
  Është zbuluar një pjesë e raportit të SHISH lidhur me krimin e organizuar në vendin tonë, ku grupet shqiptare…
  Shefja e Infektivit në QSUT, doktoreshë Najada Çomo ka dhënë një video- mesazh për qytetarët duke u bërë apel…
  Është regjistruar një rasti i ri me Covid-19 në Korçë. Kjo pas 2 muajsh pa asnjë rast. I sëmuri…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!