Në vitin 2050, numri i konsumatorëve që janë mbi 65 vjeç do te jetë sa gjysma (49%) e numrit…
Sot është ndarë nga jeta Kostaq Xoxa, një publicist i njohur për penën e tij të veçantë gjatë këtyre 30…
Rritet numri i personave të prekur nga Covid 19 në vendin tonë. Në përditësimin e MSH-së, bëhet me dije se…
  Mjeku i njohur, Roland Xhaxho, i cili fitoi betejën me koronavirusin pak kohë më parë, ka dhuruar plazmën e…
  Çmimet e ushqimeve në Shqipëri kushtojnë sa 81% e mesatares së Bashkimit Europian, sipas tabelave të publikuara nga Eurostat.…
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se ministrja Ogerta Manastirliu flet për realitete…
  Në 24 orët e fundit është rritur numri i personave të prekur me Covid 19 në vendin tonë. Në…
  Shqipëria renditet ndër vendet që kanë një numër më të ulët mjekësh në raport me popullsinë në botë, sipas…
sh-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një mesazh të mbërritur në adresë të tij, ku thuhet se është dhënë urdhër…
Duke kujtuar premtimet e Edi Ramës, ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji thotë se pavarësisht se premtoi 300 mijë vende pune, largoi…
Edhe ditën e sotme në pikën e kalimit kufitar te Qafë Thanës ka patur hyrje të shumta nga Maqedoni e…
Sot është Dita Europiane e kujtimit të viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit. Përmes një mesazhi të fortë të publikuar në…

Lajmet e fundit

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...