Nga e hëna Maqedonia e Veriut pritet që të ketë zyrtarisht propozimin për qeverinë e re. Pas shumë muajsh me…
Çdo vit,nga data 18 deri në datën 25 gusht,Mali i Tomorrit shndërrohet në vendin shpirtëror për mijëra peligrinë,që adhurojnë shenjtin…
Radhë të gjata janë krijuar këtë mëngjes të diele në Rrugën e Kombit. Shkak është bërë fluksi i automjeteve në aksin…
Dashi Të vraposh nga një aventurë në tjetrën mund të tingëllojë si një mënyrë e shkëlqyeshme për të kaluar jetën,…
  Shtohen rastet me Covid 19 ne vend. Ne 24 oret e fundit jane shenuar 5 viktima, dhe 156 raste…
  Një lëkundje tërmeti është regjistruar sot në Durrës. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.15 të shkallës rihter,…
  Festa e bektashinjve në Malin e Tomorrit ka hyrë në ditën e dytë. Në Teqenë e Kulmakut këtë vit…
  Nëse ekspertët presin një rënie të lehtë të rasteve në shtator në Shqipëri, fundvjeshta e dimri mund të kthehen…
  Autorët e këtij studimi kanë analizuar gjakun e 206 personave në Suedi të cilët kanë pasur COVID 19 me…
  “Po plaken, po vdesin, po largohen”. Kështu titullohet një artikull i fundit i revistës së njohur The Economist, ku…
Lajm i hidhur për të gjithë artin fierak. Pas një betejë të gjatë, rreth 4 javore,  dhe prej tre ditësh…
Italia ka regjistruar një rritje të fortë të rasteve me koronavirus, ku në 24 orët e fundit kanë rezultuar 947…

Lajmet e fundit

Lefter Maliqi:Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura, por t’i përmbahet

Politikë

Lefter Maliqi:Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura, por t’i përmbahet

Nga Lefter Maliqi Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura dhe pa koalicione, por t’i përmbahet marrëveshjes së 5 qershorit, me bekimin e ambasadës amerikane. Nëse Rama...

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...