Një album që përmban foto të papublikuara më parë të poetit francez Paul Verlaine (1844-1894) dhe të disa të afërmve…
Komedia “Shirli Valentina” këtë mbrëmje shfaqet për publikun në skenën e teatrit të qytetit të Durrësit. Vepra e autorit të…
Edicioni i pestë i “Balkan’s Gate” sjell për publikun filma, që janë realizuar nga profesionistët e rinj. Filmat do të…
Një videoxhirim i ri promovues i NATO-s, i publikuar ditë më parë, flet për misionin e kësaj aleance në Kosovë më…
Revista Forbes ka lëshuar një listë të yjeve të Pentagram që u pasuruan në vitin 2019, dhe siç do ta…
Ka pikturuar dhe ekspozuar në galeritë më të rëndësishme të botës, por tani në këtë moment të jetës, po i…
Të jesh me dikë është goxha e vështirë. Sidomos në filma horror ku forca njerëzore, mbi njerëzore, okulte, psikoseksuale a…
Nga Gani Mehmetaj E shikoja dhe nuk u besoja veshëve për ato që më thoshte. Ku i kishte mësuar këto…
"Rrjedh në këngë e ligjërime" është koncerti, që i dedikohet krijimtarisë së kompozitorit Feim Ibrahimi, në gjithë gjinitë krijuese të…
Së shpejti pritet të publikohen këngët pjesëmarrëse në Festivalin e TVSH-së në dhjetor. Me gjithë kritikat, fjalët e thashethëmet rreth…
Me një faleminderit për këtë mbrëmje të mrekullueshme përshëndetej çifti gjerman Ahrens të shtunën mbrëma nga anëtarët e shoqatës URACult…
Jani Tase, i cilësuar si themeluesi i këngës qytetare fierake është ndarë nga jeta. Lajmi është bërë i ditur nga…

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!