Banorët e pallatit ku jetonte Lefter Zhidru, kishin kërkuar disa herë ndihmë tek policia për fqinjin e tyre problematik.…
  Të tjera detaje mësohen për 71-vjeçarin e ekzekutuar dje nga policia në Elbasan, Lefter Zhidru. Zhidru me origjinë nga…
  Prej mbi 3 orë 71-vjeçari Lefter Zhidru nuk pranon t’i dorëzohet RENEA-s pasi u konfliktua me gruan dhe qëlloi…
një 71-vjeçar ka hapur zjarr ndaj Policisë dhe po vijon të qëllojë duke bërë rezistencë.Mësohet se Policinë e ka lajmëruar…
  Publikohet fotoja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili po terrorizon Elbasanin që prej orës 13:00, pasi qëlloi me armë…
  Një 71 vjeçar qëllon me kallashnikov drejt policisë në lagjen “11 nentori”Lefter Zhidru nuk pranon të dorëzohet ndërsa nga…
  Vrasja e shqiptarit Selavdi Shehaj 38 vjec, tipike mafioze, e cila po hetohet nga Antimafia e Romës, ka risjellë…
  Shënohet viktima e dytë në Greqi, si pasojë e stuhisë që godit gjatë natës ishujt e detit Jon, Peloponezin…
  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar…
Mediat vendase shkruajnë se karteli drejohej nga grupe shqiptare lider në kontinent, të specializuar për trafikun e drogës, teksa operacioni…
  Një tjetër ngjarje trondit Shqipërinë teksa në orët e para të mëngjesit është ekzekutuar një 50- vjeçar në Bradashesh.…
  Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme, ku si pasojë e një aksidenti kanë humbur jetën dy vajza,…

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...