18 DhjetoZëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Marija Zakharova, ka deklaruar se “fajtor” për tensionet e krijuara në veri…
  BILD A e ka eliminuar presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, konkurrentin e tij më të madh politik në zgjedhjet…
  BILD 1.5 milionë euro- në para të thata!   Të sekuestruara gjatë hetimeve për korrupsion në Bruksel, mes të…
  Në total, më shumë se 1.5 milionë euro para cash u zbuluan në shtëpinë e ish-deputetit italian Pier Antonio…
  Arrestimi i zëvendëspresidentes Kaili është një gotitje e fuqishme për PE. Korrupsioni në Bruksel ka shqetësuar edhe shumë të…
    Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, nga sot fillon një vizitë dyditore në Kosovë. Takimet e…
  Tre gra, përfshirë një mikeshë të kryeministres së ri të Italisë, u vranë kur një burrë hapi zjarr në…
Senatorja Kyrsten Sinema nga Arizona njoftoi të premten se ka lënë Partinë Demokrate dhe është regjistruar si e pavarur, por…
  Prishtinë - Ishte drejtori i së ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, që deklaroi se…
  Rrjeti amerikan, Fox News, raporton se presidenti amerikan, Joe Biden, shtroi të parën darkë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë…
Evropa duhet të rrisë prezencën e saj në Ballkanin Perëndimor për të kufizuar ndikimin e Rusisë, ka thënë ministri i…
Pas pothuajse tre vjetësh të kufizimeve të ashpra ndaj COVID-it, lideri kinez Xi Jinping po përballet me një nga sfidat…

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...