×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë është një…
Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte ka kërcënuar se do të arrestojë prokuroren e Gjykatës Ndërkombëtare Penale, nëse ajo vjen në…
Pas sulmeve të ndërmarra mbrëmjen e djeshme nga SHBA, Britania dhe Franca kundër Sirisë, ka reaguar edhe BE. Ka qenë…
Pas sulmeve të përqendruara të SHBA, Britanisë së Madhe dhe Francës në Siri ka reaguar President rus, Vladimir Putin.  …
Gjermani ka mbështetur sulmet e SHBA, Britanisë dhe Francës që ndërmorën mbrëmjen e djeshme ndaj Sirisë, pas përdorimit të armëve…
Sulmi i ndërmarrë nga SHBA dhe aleatët e saj, Franca dhe Britania e Madhe, në Siri ka gjetur mbështetjë edhe…
Ministrja franceze e Mbrojtjes, Florence Parly, publikoi një video të një rakete të lëshuar nga luftanija franceze kundër Sirisë. Ajo…
Pas sulmeve në  Siri nga  SHBA, Britania e Madhe dhe Franca ka reaguar edhe Moska. Ministri rus i Mbrojtjes bëri…
Pas ndërhyrjes ushtarake në Siri, ku Franca u rreshtua si aleat krahë SHBA-ve dhe Britanisë, Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves…
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme iraniane, Bahram Ghasemi, në një deklaratë të tij është shprehur se: SHBA dhe aleatët e…
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May në një deklaratë drejtuar popullit të saj tregoi se si i kishte dhënë…
Pas vendimit të presidentit Trump, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë nisur sulm ushtarak ndaj Sirisë, për shkak të përdormit…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...