BILD Çfarë ndikimi ka tentativa për vrasjen e Donald Trump  në rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në nëntor? Profesori i…
  Elon Musk do të angazhojë rreth 45 milionë dollarë në muaj për një superkomitet të ri të fushatës që…
  Nga Heiko Roloff, BILD Një nga pyetjet më shpërthyese pas atentatit të dështuar ndaj Donald Trump është: Po sikur…
  Me një fashë që i mbulonte njërin vesh, Donald Trump bëri një kthim triumfues në sy të publikut të…
  Ish-presidenti Donald Trump zgjodhi J.D. Vance si kandidatin e tij për zëvendëspresident të hënën në Konventën Kombëtare Republikane, duke…
    Ish-presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar Senatorin 39-vjeçar JD Vance nga Ohio si kandidatin e tij për zëvendëspresident…
  Ish-presidenti Donald Trump, i cili i mbijetoi një përpjekjeje për ta vrarë dy ditë më parë, shkon në Kuvendin…
    Donald Trump ka thënë se Robert F Kennedy, i cili kandidon si kandidat i pavarur për zgjedhjet presidenciale,…
  Ish-presidenti Donald Trump ka reaguar pas vendimit të gjykatës e cila rrëzoi çështjen e dokumenteve të klasifikuara të cilat…
  Një gjykatës në Florida sapo ka hedhur poshtë çështjen e dokumenteve të klasifikuara të Departamentit të Drejtësisë kundër Donald…
  Një gjykatëse federale në Florida hodhi poshtë ndjekjen penale të ish-presidentit Donald Trump të hënën në çështjen “dokumentet” sepse…
  Princesha Kate Middleton do të marrë pjesë të dielën në finalen e Wimbledonit dhe do të ndajë trofeun fitues,…

Lajmet e fundit

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...