Nga Artan Fuga - 13/06/2020Mos të mendojë kush që maturantët protestojnë dhe janë të pakënaqur thjesht për cilësinë e pyetjeve…
Nga Nora MalajSot maturantën protestuan para Ministrisë së Arsimit! Protestuan për provimet e maturës shtetërore, në lenden e gjuhës dhe…
Këshilli i Lartë Gjyqësor vendos përfundimin e mandatit të Ardian Dvoranit në Gjykatën e Lartë. Mbledhja e sotme është shoqëruar…
Zeri i Amerikes ,nje media te ciles ja njohim seriozitetin dhe integritetin profesional , sot do te deklaronte : KLGJ…
Maturanët kanë dalë në një protestë sot përpara Ministrisë së Arsimit, me pankarta dhe thirrje të fuqishme, ku denoncojnë tezat…
Largimi i sotem i Ardian Dvoranit si nje simbol i kapjes se reformes ne drejtesi dhe institucioneve te rendesishme qe…
Kryeministri Edi Rama thotë se lajmi i djeshëm për eurobondin ishte shumë lajm i mirë dhe tregon që vendi ynë…
Marrëveshja për Reformën Zgjedhore mes Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste në mënyrë të kuptueshme ka ngjallur debate, të cilat në…
  Në një shkrim të Mike Gonzales, anëtar i nivelit të lartë të Fondacionit Heritage, një fondacion i të Djathtës…
Bordi i mbikëqyrjes i emëruar së fundmi në Facebook, i cili do të vendosë se cilat postime bllokohen nga faqja…
Nga Qemal SAKAJEVA Marko Gjuriç nuk është vetëm drejtor. Së pari është radikal. Edhe agresiv, në funksion të karrierës politike,…
Ne asnje sekonde te qeverisjes 7 vjecare te rilindjes nuk ka pasur ndonje moment ku te mos jete perfshire krimi…

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...