Nga Mal Berisha Në vitin 1959 shkrimtari Franko – Rumun, Eugen Jonesku, shkruajti veprën dramatike absurde ‘RINOCERONTI’. Kjo vepër bazohet…
Akademiku Artan Fuga e ka komentuar situatën e COVID-19, parashikime dhe kurbën dhe shifrat si me kanabisin, që sipas tij…
Nga Andi BejtjaDeri dje, propagandën dhe gënjeshtrat për të ashtuqujturën ‘shembje dhe rindërtim’ të Teatrit Kombëtar mund t’i ripërsëriste edhe…
Sekti i anarkistëve që po qeveris ShqipërinëNga Bujar Nishani- Gangsteri në krye të qeverisë anarkiste u shfaq në ekranin e…
Na Artan Fuga, akademik Për dijeni : kryeministrit : Edi RamaPresidentit të Republikës : Ilir MetaKryetarit të partisë demokratike :…
Nga Bujar Nishani -    Mafia e ndërtimit dhe çirakët e saj në narkoqeveri nuk ndalen as ndaj fatkeqësisë së shqiptarëve të…
Nga Kastriot Islami -      Ky përfundim mund t’i duket dikujt i hiperbolizuar, por për më shumë se 60 përqind…
Presidenti i vendit Ilir Meta teksa doli në konferencë ku tha se kishte depozituar padi në Gjykatën Kushtetuese kundër vendimit…
Vendet e Ballkanit do të bien në recesion gjatë vitit 2020 për shkak të krizës së koronavirusit, me Shqipërinë e…
Nga Bujar Nishani -    Mafia ndërkombëtare dhe kontrolli i saj mbi politikën dhe shtetin shqiptar tashmë po shfaqet hapur ! Mafia…
Ish-ministri Tritan Shehu ka reaguar ndaj projektit të qeverisë “Rama” për legalizimin e hashashit. Shehu shprehet se qytetarët shqiptarë duhet…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!