Shënimi i javës Kanabisi vret! Po ashtu edhe politika e keqe!! Dy të rinj u vranë para një jave pranë…
  I dërguari i Presidentit të SHBA Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, është shprehur se…
  “Kur na vjen hasmi te dera, ne këndojmë pushkë në derë”. Kjo është fraza që përdori presidenti Ilir Meta…
  Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar ashpër kreun e qeverisë Edi Rama për kapjen e shtetit dhe cenimin e standardeve…
  Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një analizë të ish-drejtorit të VOA-s, Frank Shkreli që shpreh shqetësimin dhe kritikon miratimin…
  Nga Frank Shkreli (Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë) “Për 30-vjet , se në Shqipëri nuk ka pasur, nuk ka…
AGRON GJEKMARKAJNuk kishte ndodhur kur rë, por ja që me Edi Ramën çdo gjë është e mundur… Dje, Kuvendi i…
  Tre ngjarje për të shënuar nga java që lamë pasIsh-deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo shprehet se shtrembërimi i…
Nga Tritan Shehu “Komiteti dekor” Covid ka “avulluar” bashke me Kryeministrin ne ikje-Shqiperia ka nevoje per nje te tille real!Ky…
  Organet e drejtësisë së re kanë nisur punën me standarde të dyfishta. Dje është shënuar rasti më flagrant nga…
  Nga Dritan Shano - 02/10/2020 Rama mburret se i ka ardhur letër nga Trump. Po, e vërtetë, Presidenti i…
  Nga Agron Gjekmarkaj- Errësira gjithmonë e fut nje riun në shtjella paqartësie, ankthi e frike! Sjellje të pashpjegueshme me…

Lajmet e fundit

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Lifestyle

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç ka vlerësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duke thënë se çdo kush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar me suksesin që ajo...