A po e humbasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kontrollin e epërsisë botërore? Sipas një sondazhi të fundit shumë persona…
Nga Andi Bushati - 14/07/2020Bashkimi Europian po ripërsërit një mbylljeje të dytë të kufijve me Shqipërinë duke na çuar drejt…
Në prill 2009, asokohe zëvendëskryeministër i prija delegacionit shtetëror shqiptar në të dytin Forum Global të Aleancës së Civilizimeve që…
Partia Demokratike denoncoi sot se nga skema e garancisë sovranë kanë përfituar një grusht oligarkësh. "Braktisen qytetarët dhe bizneset, gjithçka…
Nga Andi Bejtja - 12/07/2020 Sot kur shteti xhepshpuar shqiptar, do t'i duhet të nxjerrë 109 milione euro për të…
"Në Srebrenicë Evropa dështoi,” thotë në një intervistë për DW Gudrun Steinacker. Ish-diplomatja, e cila ishte së fundmi Ambasadore e…
  Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin…
Rama kërkon pazar për të shpëtuar veten pas zgjedhjeveLulzim Basha ka zbardhur një ofertë-pazar sekrete që kryeministri Edi Rama ka…
REDAKSIONALE KLSH-ja më në fund arriti në linjën e finishit me zgjedhjen nga Kuvendi të Kryetarit të ri Arben Shehu.…
Udhëheqës të Kosovës! Mos i merrni gjërat si të mirëqena dhe të dhëna përgjithmonë!Ish-diplomati i Shqipërisë në Britani, Mal Berisha,…
Ne nje interviste te tijen ne Fox News Ish Keshilltari per Sigurine Kombetare ,John Bolton, i dha goditjen e fundit…
Përgatiti: Ekipi Anti-COVID i HEDA Albania*Shtohen gjetjet që provojnë se mutacioni D614G ndihmon koronavirusin të përhapet në mënyrë më efektive.…

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...