ARSYET E KTHIMITTËLIGJIT NR. 55/2020 “PËR SHËRBIMET E PAGESAVE”Të nderuar deputetë! Në seancën plenare të datës 30 prill 2020 Kuvendi…
Uromëni. Sepse sot kam fituar një bast me katër miq. Fluturonin nga gëzimi kur e përditshmja pariziane “Le Monde”, e…
Nga Vincent W.J. van Gerven Oei 18 orë më parë Nuk ndodh përherë të lexosh një raport aq kritik sa draft opinioni i…
Ish-deputeti i PS-së, Namik Dokle, një emër i njohur i së majtës dhe politikës shqiptare, ka sjellë sot në vëmendjen…
Kryeministri i Federatës Boshnjako-Kroate në Bosnje e Hercegovinë, Fadil Novaliç se bashku me nje zyrtar te larte, është ndaluar nga…
  Qeveria në detyrë e Kosovës vendosi që nga sot të mos lejohet hyrja e mallrave nga Serbia, dokumentet e…
Nga Kim MehmetiTrekëndëshi Tiranë-Prishtinë-Shkup ka disa muaj që i ka rrugët e mbyllura, sepse janë lëshuar tratë që ndajnë kufijtë…
 Gjatë intervistës së tij për "Çim Peka LIVE", gjatë një debati me gazetarin Bledian Koka, është shprehur se, LSI, PD…
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ftuar në studion e Blendi Fevziut tha ndër të tjera se nuk ka dhe…
Nga Andi Bejtja - 26/05/2020 Nga sot, opozita shqiptare nuk është më e njëjta dhe sa më shpejtë ta kuptojë,…
George Soros bën parashikimin e zymtë: Koronavirusi mund të sjellë fundin e BE-së. Kapitalizmi mund të dëmtohet rëndëViktor Orbáni e…
Koronavirusi prej javësh në Shqipëri, Shehu: Personat e infektuar nuk janë rasti zeroTritan Shehu, ish-ministër Shëndetësie, deklaroi në “Ditari” në…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!