Nga Andi Bushati - 14/07/2020Bashkimi Europian po ripërsërit një mbylljeje të dytë të kufijve me Shqipërinë duke na çuar drejt…
Në prill 2009, asokohe zëvendëskryeministër i prija delegacionit shtetëror shqiptar në të dytin Forum Global të Aleancës së Civilizimeve që…
Partia Demokratike denoncoi sot se nga skema e garancisë sovranë kanë përfituar një grusht oligarkësh. "Braktisen qytetarët dhe bizneset, gjithçka…
Nga Andi Bejtja - 12/07/2020 Sot kur shteti xhepshpuar shqiptar, do t'i duhet të nxjerrë 109 milione euro për të…
"Në Srebrenicë Evropa dështoi,” thotë në një intervistë për DW Gudrun Steinacker. Ish-diplomatja, e cila ishte së fundmi Ambasadore e…
  Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin…
Rama kërkon pazar për të shpëtuar veten pas zgjedhjeveLulzim Basha ka zbardhur një ofertë-pazar sekrete që kryeministri Edi Rama ka…
REDAKSIONALE KLSH-ja më në fund arriti në linjën e finishit me zgjedhjen nga Kuvendi të Kryetarit të ri Arben Shehu.…
Udhëheqës të Kosovës! Mos i merrni gjërat si të mirëqena dhe të dhëna përgjithmonë!Ish-diplomati i Shqipërisë në Britani, Mal Berisha,…
Ne nje interviste te tijen ne Fox News Ish Keshilltari per Sigurine Kombetare ,John Bolton, i dha goditjen e fundit…
Përgatiti: Ekipi Anti-COVID i HEDA Albania*Shtohen gjetjet që provojnë se mutacioni D614G ndihmon koronavirusin të përhapet në mënyrë më efektive.…
Nga Sali Berisha - 04/07/2020 Pas publikimit të aktakuzës nga kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, pa miratimin e gjykatësit, për…

Lajmet e fundit

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Lifestyle

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç ka vlerësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duke thënë se çdo kush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar me suksesin që ajo...