Ne asnje sekonde te qeverisjes 7 vjecare te rilindjes nuk ka pasur ndonje moment ku te mos jete perfshire krimi…
  Asnjë premtim i ri apo i vjetër nuk e shpëton dot Edi Ramën nga revolta e shqiptarëve që sot…
Jo vetëm ndjesa... Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit në MB, bashkë me zëvendësen e tij, paska pritur sot…
  Prof. Dr. Aurel Plasari, studiues Luigi Soreca paguhet si një eurokrat. Kujtojnë që këtu kanë gjetur një popull që…
Nga Jorida Tabaku -    Për shtatë vjet me radhë banda ne pushtet ka goditur ekonominë dhe xhepat e shqiptarëve. Paketat fiskale…
Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka ngritur dhjetë pyetje publikisht për SPAK në lidhje me skandalin…
Në Shqipëri, palët politike arritën mbrëmjen e së premtes marrëveshjen për reformën zgjedhore, ndërsa shumica pranoi të tërhiqej nga një…
Bejtja: Rama nuk ka se ç’të jap më si kryeministërA do të mundë të fitojë Edi Rama një mandat të…
Reforma Zgjedhore, zero! U kthye prapë te dosja nr.313Edi Rama me ato që tha sot në Kuvend dhe te Fevziu…
Ish-presidenti flet për situatën e COVID-19: Rama mori kompetencat e grupit të ekspertëve. Më trishton fakti…Ish-presidenti Bamir Topi mbështet qëndrimet…
  Nga Luçiano Boçi. Ngjarja shokuese e përdhunimit të një nxënëse 15-vjeçare nga roja i shkollës dhe bashkëmoshatarë të saj,…
Nga Qemal SAKAJEVA Paralelizmi mund të jetë ky: SHBA u godit tmerrësisht keq nga “Virusi kinez”, siç e përcaktoi Tramp…

Lajmet e fundit

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...

I intubuar dhe në gjendje kritike tek Infektivi, artisti ka nevojë urgjente për gjak

Politikë

I intubuar dhe në gjendje kritike tek Infektivi, artisti ka nevojë urgjente për gjak

  Artisti Arben Bajo ka nevojë urgjente për gjak të grupit A negativ të dikujt që ka kaluar koronavirusin. 53-vjeçari Bajo ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital dhe i intubuar...