KONFLIKTI POLITIK/ RAMA I KUNDËRPËRGJIGJET LSI-SË, VALË SHKARKIMESH NË DREJTORINË E SHËNDETIT PUBLIK

Hënë, 02 Prill 2018 14:13

Kryeministri Rama ka vendosur të thyejë “marrveshjen” e heshtur me LSI-në për të mbajtur në punë njerëz të partisë së Kryemadhit.

Në një kohë kur kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim po përdor të gjitha mënyrat për të mbështetur protestuesit e Rrugës së Kombit, Rama do marrë masa për shkarkimin e një sërë drejtuesish.

Kjo valë shkarkimesh, e cila pritet të nisë prej ditës së nesërme duket se do të prekë më shumë Drejtorinë e Shëndetit Publik , e cila ka në administrim të gjithë infermierët e zonave rurale, laboratorët e analizave kimiko-biologjike dhe Inspektoriatin Vendor të Shendetisë dhe atë mjedisor.

Shkarkimet do të vijnë si rezultat i shkeljeve disiplinore dhe paralajmërimeve me shkrim ndaj verifikimeve prej disa muajsh që i janë bërë punojnësve.

Duket sikur kjo është një mëryrë e Ramës për t’u hakmarrë ndaj Kryemadhin , pas lëvizjeve të fundit të saj dhe afrimit me PD.

“Burime konfirmojnë se me një anë të një e-maili janë njoftuar të gjithë krerët e Partisë Socialiste në të gjitha rrethet, të ndjekin nga afër gjithë procesin e punësimit dhe aplikimeve të reja që ka nisur nga portali për punësim i qeverisë dhe ne dukje u është vënë prioritet shkarkimeve dhe punësimet pikërisht në DSHP” raporton News Bomb.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi