Janarbër Malltezi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka denoncuar skandalin e madh që lidhet me dhënien për shpinin…
  Mbyllet mes entuziazmit edhe Foltorja e Gjirokastrës. Në fund të fjalës së tij, lideri historik i PD, Sali Berisha,…
  Lideri historik demokrat, Sali Berisha, tha në Gjirokastër se do miratohen ndryshime në statutin e PD, që do sigurojnë…
  Nga Foltorja e Gjirokastrës, lideri historik demokrat, Sali Berisha bëri thirrje për të firmosur për thirrjen e Kuvendit Kombëtar…
  Nga 'Foltorja' e Gjirokastrës, lideri historik i demokratëve, Sali Berisha hodhi sërish akuza për bashkëpunim në adresë të Lulzim…
  Nga qyteti i Gjirokastër, ku po zhvillon Foltoren e gjashtë me demokratët, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se misioni…
  Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon Edi Ramën se shkaktoi krizën energjetike në Shqipëri pasi boshatiti rezervat hidrike të kaskadës së…
  Ish-kryeministri Sali Berisha vijon në Gjirokastër foltoren e gjashtë me demokratët. Si në çdo qytet, edhe në Gjirokastër Berisha…
  Gazetari Enton Abilekaj, në një intervistë në Syri Tv, live nga protesta përpara Kryeministrisë, foli për faktin se qeveria…
  Pjesë e protestës së sotme qytetare kundër rritjes së çmimeve të bukës dhe karburanteve është edhe aktori i njohur…
  Ledi Bianku, ish-anëtar i Gjykatës Evropiane për të Drejtat e Njeriut është emëruar anëtar i Gjykatës Kushtetuese të Bosnje…
  Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mirëpret Samitin Brdo BE-Ballkani Perëndimor dhe deklaratën përmbyllëse të tij. Mbështetja e qartë e BE…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...