Sot, 10 dite mbas “votimeve” ky Komitet deklaron se heq Karantinen per ata qe vijne nga Greqia e Maqedonia…
  Ambasadorja e Francës në vendin tonë ka zhvilluar një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.   Gazetari…
  Partia Demokratike ka reaguar sot për lajmet që flasin për një takim mes kryetarit Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi…
  Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka takuar sot mbesën e Qemal Stafës, Narcis Stafa. Kreu i shtetit thekson se…
  Në lidhje me keqpërdorimin e mesazheve telefonike me numrin personal, në letrën drejtuar Kuvendit, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta…
  TIRANË– Delegacionii i vëzhguesve të OSBE-ODIHR ka zhvilluar një takim mëngjesin e sotëm me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për…
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në përgjigje të pyetjes së avokatit Adriatik Lapaj ka sqaruar arsyen pse çdo fletë votimi ka një…
    Nuk ka patur vjedhje me te madhe te votes se ajo qe ka kryer dyshja Rama-Doshi ne keto…
  Nje qeveri qe vjedh votat dhe vjedh parate eshte thjesht nje bande. Edi Rama ka kohe qe ben thirrje…
  Nje qeveri qe vjedh votat dhe vjedh parate eshte thjesht nje band Me ta smundet e te kete diskutime…
  Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në një prononcim për mediat nga varrezat e Dëshmorëve, u shpreh se sot është…
  Kreu i PD, Lulzim Basha ka kryer homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve për ‘5 Majin’. Basha ka vendosur kurorë…

Lajmet e fundit

Avokati sfidon Celibashin: Zgjidh një bllok dhe unë do e gjej për kë ke votuar

Politikë

Avokati sfidon Celibashin: Zgjidh një bllok dhe unë do e gjej për kë ke votuar

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në përgjigje të pyetjes së avokatit Adriatik Lapaj ka sqaruar arsyen pse çdo fletë votimi ka një kod të veçantë që e dallon atë nga të tjerat...

LSI denoncon masakrën zgjedhore, Xhixho: Dëmtim me dashje i materialeve zgjedhore

Politikë

LSI denoncon masakrën zgjedhore, Xhixho: Dëmtim me dashje i materialeve zgjedhore

  Zëvendëskryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho në një deklaratë për mediat denoncoi krimin zgjedhor nga ana e qeverisë në deformimin e votave të shqiptarëve në zgjedhjet parlamentare të...

“LSI me fat që mbështetet nga të rinjtë”, Luan Rama: Një brez që nuk ka nevojë të marrë njeri për dore

Politikë

“LSI me fat që mbështetet nga të rinjtë”, Luan Rama: Një brez që nuk ka nevojë të marrë njeri për dore

  Nga Luan Rama NJË BREZ QË NUK KA NEVOJËTA MARRË NJERI PËR DORE   Përkundër zhumhurit të zgjedhjeve e gjithë përpjekjeve si në traditën tonë më të shumtuar të manipulimit të tyre, prej...