Partia Demokratike vazhdoi denoncimin e katër tenderave sekret të Ministrisë së Shëndetësisë.Enkelejd Alibeaj tha nga selia blu se "Qeveria hesht…
Ambasadorja amerikane Yuri Kim nuk e ka reshtur punën e saj pavarësisht izolimit të detyrueshëm që po bëhet në Shqipëri.…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar ditën e sotme me prefektin e Lezhës, Gjok Jaku, ku thekson se është…
TIRANEKryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i uroi shërim të shpejtë dhe të plotë kryeministrit britanik Boris Johnson.“Qytetarët e Britanisë…
Partia Demokratike në Lezhë ka reaguar pas vendimit të qeverisë që shpërblimi i premtuar për bluzat e bardha në vijën…
SHKODRATregu Zdrale në qytetin e Shkodrës është rrethuar me shirita policie dhe është nën mbikqyrjen e rreptë të Policisë dhe…
Presidenti Ilir Meta kujton 7 prillin e 1939, kur fashistët pushtuan Shqipërinë. Në një mesazh në “Facebook”, Meta shkruan se…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar përmes rrjeteve sociale lidhur me bllokimin e shqiptarëve në kufirin e gjelbër mes…
Nga Tritan Shehu Ministria e shendetesise flet me ne fund per “rolin” e kujdesit paresor e te mjekut te familjes,…
Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së ambasadores amerikane Yuri Kim e cila tha se politika shqiptare duhet të…
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka kritikuar ashpër kryeministrin Rama për qasjen e tij ndaj shqiptarëve të bllokuar…
Në një tjetër dalje për mediat nga selia e PD, ish deputeti Enkelejd Alibeaj ka denoncuar edhe një herë tenderat…

Lajmet e fundit

Kërcet pistoleta në Vlorë

Kronikë

Kërcet pistoleta në Vlorë

Teksa mbarë vëmendja e vendit është te koronavirusi, në Vlorë ka kërcitur pistoleta.Mësohet se ka pasur të shtëna në Radhimë. Burimet thonë se ka pasur një konflikt mes dy personave.

Fitoi dy herë betejën me kancerin, por e mundi koronavirusi. Vdes këngëtari i famshëm disa javë pasi u shtrua në spital

Globi

Fitoi dy herë betejën me kancerin, por e mundi koronavirusi. Vdes këngëtari i famshëm disa javë pasi u shtrua në spital

Kantautori John Prine ka vdekur në moshën 73 vjeçare për shkak të komplikimeve nga koronavirusi.Këngëtari, i cili mori Grammy këtë vit, ishte në gjendje kritike pasi u infektua me COVID-19.Ai...

‘Do përhap koronavirusin me dashje’, 18-vjeçarja do paguajë 20 mijë dollarë për të dalë nga burgu

Globi

‘Do përhap koronavirusin me dashje’, 18-vjeçarja do paguajë 20 mijë dollarë për të dalë nga burgu

“Një 18-vjeçare nga Teksasi u arrestua të marten, pasi u shpreh në një video në “Snachat” se po përhap koronavirusin me dashje”, tha policia Carrollton.Më vonë Lorrene Maradiaga deklaroi në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!