Pas zgjedhjes së Erion Veliajt në krye të Tiranës, duket se nga kryeministri Edi Rama ka një stepje për të…
“Dosja Bua” është dëshmi e qartë se si njeriu i ngushtë Edi Ramës, Alket Hyseni, është përfshirë në një transaksion…
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit,  ka reaguar ndaj lajmeve të publikuara në disa media rreth procesit të vlerësimit apo rezultatit…
Banorët e Kukësit shumë shpejt do ta kenë një tarifë të reduktuar për Rrugën e Kombit. Ministri i Infrastrukturës së…
Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Rama, i cili sipas tij nuk…
Ditën e sotme, një qytetar ka komentuar në një nga postimet e Kryeministrit. Qytetari, që duhet të ketë dëgjuar për…
Gjatë shfaqeve të tij kryeministri Rama aktron duke u shfaqur si xhentëllmen para gjinisë femërore. Në seancën e fundit parlamentare,…
Që në momentin kur Rama e prezantoi si zëvendëskryeministre, në qarqet politike dhe mediatike u përfol se Senida Mesi do…
Deklarata e 'artistes' Ornela Vorpsi se Kryeministri Edi Rama ka magjepsur Parisin gjatë kohës që ka jetuar në Francë, ka…
Deputet i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, është shprehur se kurset private janë shtuar kohët e fundit në mënyrë galoponte. Për…
Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka nëpërmjet një statusi në Facebook e ka quajtur kryeministrin Rama si një njëri që…
Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...