×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Eurodeputeti dhe anëtar i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian, Eduard Kukan ka përshëndetur rekomandimin e Komisionit Europian…
Eurodeputeti dhe anëtar i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian, Eduard Kukan ka bërë thirrje që Shqipëria të…
Kryetari i Komisionit të Çështjeve të BE-së në Bundestagun gjerman Gunther Krichbaum ka ngjallur sërish debate në Tiranë pas deklaratës…
Një fabrikë e riciklimit të mbetjeve në Kashar është përfshirë nga flakët, ndërsa situate në zonë paraqitet e rëndë. Zjarri…
Nëpërmjet një shkrimi të gjatë të postuar në rrjetin e tij social, ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar edhe sulmet…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në një postim në Facebook, duke komentuar qëndrimin e…
Deputeti i Partisë Demokratike, njëherazi nënkryetar i Kuvendit, Edi Paloka, ka reaguar ashpër në lidhje me heshtjen e Ramës dhe…
Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një mesazh qytetarëve shqiptarë sot me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës.   "Sot në Ditën Ndërkombëtare të…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama lidhur me postimin që ky i fundit bëri në rrjetet sociale mbi…
Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm një video mbi punimet që po kryhen në stadiumin “Arena Kombëtare”. Video…
Falimentimi i kompanisë së naftës ‘Gulf’, por dhe mashtrimi i madh që ata u bënë qytetarëve, është kryelajmi i këtyre…
Përplasja mes Bashës e Ramës në lidhje me drejtuesin e njërit prej komisioneve parlamentare të Gjermanisë, ka rënë në syrin…

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...