×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

“Policia nuk ka të drejtë të arrestojë qytetarët në mes të natës”. Kështu i komenton Donald Lu veprimet e policisë…
Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Byrosë së Kuvendit që nuk pranoi…
Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka reaguar për protestën e banorëve të Kukësit.…
Për deputetët e mazhorancës nuk ka asnjë fjalor fyes të përdorur nga kryeministri Edi Rama në seancën e javës së…
Deputetja socialiste e Kukësit heshti për ditë me radhë në lidhje me zemërimin e banorëve të zonës së saj mbi…
Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka qenë në zonat e saj elektorale ku ka takuar banorët e bizneseve. Pampuri…
Ka përfunduar mbledhja e opozitës në selinë e Partisë Demokratike. Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se opozita do të…
Byroja e Kuvendit rrëzoi kërkesën e LSI-së për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi, referuar fjalëve fyese të tij…
Deputetja e PD, Albana Vokshi tha se Shqipëria ka hyrë në stinën e protestave. Për mediat, deputetja demorkate theksoi se ky…
Kryeministri Edi Rama i quan vandalë kuksianët që reaguan kundër varfërisë dhe shtrëngimit që qeveria po u bën me shtimin…
Deputeti i PD-së, Flamur Noka ka reagur nëpërmjet një statusi në Facebook ditën e sotme duke u shprehur se Rama…
Sekretari i Përgjithëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, i ftuar në News 24 ka folur rreth protestës së sotme dhe…

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...