×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Televizioni shtatë mëson ekskluzivisht se ku kanë diplomuar disa nga fëmijët e ministrave shqiptarë. Është vajza e ministres së arsimit…
Tarifa e re në Rrugën e Kombit ka minuar përpjekjet e deritanishme të Shqipërisë dhe Kosovës për të rritur nivelin…
Ish-kryeministri i Rumanisë, Viktor Ponta, ka marrë para pak javësh nënshtetësinë serbe, me qëllim që të mos burgoset në vendin…
Partitë e një prej vendeve më të varfra të Europës paguajnë shuma të majme për lobing. Transparenca e financimit të…
Kreu i deputetëve të PS-së, Taulant Balla ironizoi sot protestat e opozitës. Ai u shpreh se mosbindja civile fillimisht duhet…
Raporti i qeverisë Rama me taksat, kombëtare dhe lokale, ka qenë në një “dashuri e përhershme”, duke taksuar dhe tarifuar…
Me 17 prill Shqipëria pret të marrë rekomandim pozitiv nga BE, ndërsa në qershor çeljen zyrtare të negociatave për anëtarësim.…
Nga Ylli Manjani Që të mos shfokusohet vemendja: Nuk ka shumë rëndësi sa para dhe a u harxhuan me Sorosin…
Një skandal ka përfshirë Bashkinë e Tiranës, me një tender të zhvilluar sëfundmi. Dokumentat e siguruara nga Tpz.al, zbulojnë se…
Kreu i Bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehu ka rrëfyer se ka folur disa herë me kryeministrin Rama para dhe pas…
Ish-kryeministri Sali Berisha sapo ka publikuar një foto në rrjetin e tij social facebook ku ironizon me frikën e Edi…

Lajmet e fundit

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...