Zyrtare, qeveria franceze anulon kampionatin! Ligue 1 do nisë në shtator me sezonin e ri

Tuesday, 28 Prill 2020 16:31

Edicioni aktual i kampionatit francez nuk do të nisë më. Lajmin e ka pulbikuar radio “RMC sport” menjëherë pas lajmit të kryeministrit francez Eduar Filip përpara Asamblesë Kombëtare.

“Sezoni 2019/20 i sportit profesionist, përfshirë futbollin, nuk do të mund të nisë”, ka thënë kryeministri. Pra, në Francë do të niset menjëherë në shtator me kampionatin e ri. Për momentin, ende nuk ka informacion sa i takon titullit, rënies apo ngjitjes në kategori dhe kualifikimit në Kupat e Europës. Por e sigurt është se ky lajm ka tronditur futbollin europian pasi Ligue 1 i pari nga 5 kampionatet kryesore në kontinent që përfundon para kohe.

Pra nuk do të ketë kampionat, por mbetet ende për t’u parë se çfarë do të vendoset me stërvitjet, duke qenë se klubet franceze vijojnë rrugën e tyre në Champions dhe Europa League të këtij edicioni, që pritet të rifillojë në gusht.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

Globi

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

  Protestuesit u përleshën sërish me policinë në disa shtete amerikane, për të katërtën ditë radhazi, lidhur me vrasjen e një afro-amerikani të paarmatosur gjatë një arrestimi nga policia në Minneapolis...

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Aktualitet

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Tërmeti godet Greqinë, dy lëkundje të forta tmerrojnë qytetarët në orët e mëngjesitLëkundje tërmeti janë ndjerë në Korçë.Lëkundjet janë ndjerë 7 km në veri të Korçës dhe magnituda ka qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!