Sulmuesi i Atletico Madrid, Fernando Torres,  i njohur me pseudonimin ‘El Nino’, ka lajmëruar se ndeshja e fundit e ‘el…
Këtë rradhë nuk ka qenë as Messi e as Ronlado që kanë çmendur botën e futbollit. Jessica Silva futbollistja e…
Një peshëngritës është rrëzuar ndërsa u përpoq që të ngrinte peshën 160 kg në Lojërat e Commonwealth. Joshua Parry ra…
Elseid Hysaj për herë të parë në Serie A luajti në vitin 2014. Nga atëherë shumë gjëra kanë ndryshuar. Empoli…
Milani bën një tjetër hap fals. Kuqezinjtë e drejtuar nga Gennaro Gattuso humbën dy pikë në “San Siro”, pasi barazuan…
Janë zhvilluar sot pjesa më e madhe e ndeshjeve të javës së 28 në SuperLigën e Zvicrës. Duket se futbollistët…
Pas fitores me Laçin, trajneri i Partizanit Klevis Dalipi, deklaroi se është shumë i lumtur për rezultatin, pasi fitorja u…
Vendimet e djeshme të Komisionit të Disiplinës në FSHF kanë zbuluar pa dashje një nga mashtrimet e mëdha sa u…
Tragjeditë vazhdojnë në botën e futbollit. Muajt mars dhe prill kanë rezultuar shumë të dhimbshëm dhe zymtë, kjo për shkak…
Një debat i zhvilluar në rrjetin social “facebook” mes presidentit të Sporting Lisbonës dhe senatorëve të këtij ekipi ka përfunduar…
Situata ku ndodhet Skënderbeu aktualisht duket se i ka lënë të gjithë pa gjumë. Dy humbje radhazi sigurisht që nuk…
Juventusi është sërisht pranë fitimit të titullit në “Serinë A”, por prap se prap ky fakt duket se nuk mund…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!