Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit ka humbur betejën me koronavirusin një tjetër pacient nga…
  Me krizën e koronavirusit që ka mbërthyer gjithë globin dhe ka pezulluar planet e udhëtimeve për shumëkënd, turizmi i…
Situata e rënduar për shkak të COVID-19 ka bërë që ambasada gjermane në Tiranë të mbyllë zyrën e vizave dhe…
Popullsia e Shqipërisë pritet të zbresë në 1.32 milionë banorë në vitin 2100, duke u tkurrur me 52% në krahasim…
Covid-19 ka regjistruar edhe 2 raste të reja "pozitive" në qarkun e Beratit. Raste që nuk janë kontakte të rasteve…
Përmbledhur dhe përshtatur në shqip nga: Ina Mexhitaj, PhD (c) Recensente: Teuta Muhollari, PhD (c) Në përgjithësi, viruset futen në…
Shefi i Kardiokirurgjisë në QSUT, Edvin Prifti, përmes rrjeteve sociale, njofton se nga Universiteti i La Sapiences dhe i Tor…
Eshtë ndaluar një përson nga policia i cili ishte i shpallur ne kërkim. Policia e Shijakut ndalon ditën e sotme…
Policia Rrugore e Tiranës ka ushtruar kontrolle gjatë natës në aksin Sauk-TEG duke evidentuar një sërë shkeljesh. Sipas policisë, për…
Marrëveshja finale eventuale mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përmbajë një plan të detajuar që nuk u lejon hapësirë manovruese…
Në çfarëdo sektori që të zgjedhësh të punosh në Shqipëri, paga për një të punësuar është më e ulëta në…
Dashi Sot do t’ju duhet të merrni një vendim të vështirë. A do të bëni atë që dini se duhet…

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...