×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Në Kuvendin e Maqedonisë sot në ora 11 do të nis seanca për mocionin e votëbesimit të Qeverisë së koalicionit…
Përpara bisedimeve të së enjtes mes ministrave të Jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë mbi çështjen e emrit të kësaj të…
"Haga nuk më intereson. E kam mbyllur atë kapitull", këtë thotë Vojisllav Sheshel sa herë pyetet. Por a do të…
Prej kohësh mediat perëndimore shkruajnë se, Prishtina dhe Beogradi kanë hapur një kanal komunikimi. Presidentët Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçi…
Godina e ministrisë së Drejtësisë në Maqedoni është përfshirë nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme pasi zjarri ka…
Kryetari i Vetvendosjes Albin Kurti, është shprehur se është pro moncionit për rrëzimin e qeverisë dhe ka kërkuar zgjedhje të…
Gjenerali në pension serb i dënuar për krime lufte, Vladimir Lazareviq, i cili ishte komandant i Korpusit të Prishtinës të…
Gjykata në Prishtinë ka caktuar masën e sigurisë ndaj nënës së katërvjeçares që vdiq pas një zjarri në një banesë…
Tre persona të maskuar e kanë futur me dhunë në një automjet xhip, pasditen e djeshme, 11-vjeçarin kosovar, nga komuna e…
Mediat serbe vazhdojnë të spekulojnë dhe të ideojnë plane e teori konspirative në lidhje me Kosovën. Artikulli i fundit, i…
Mbrëmë ka ndodhur një ngjarje shumë e rëndë në qytetin e Shtimes në Kosovë. Dyshohet se një makinë me njerëz…
Janë mbi 300 mbetje mortore në Institutin e Mjekësisë Ligjore që datojnë që nga Lufta e Parë Botërore e deri…

Lajmet e fundit

LSI Durrës/Më 25 prill të largojmë qeverinë më të papërgjegjshme në 30 vitet e fundit.

Politikë

LSI Durrës/Më 25 prill të largojmë qeverinë më të papërgjegjshme në 30 vitet e fundit.

RINDËRTIMI8,000 banorë po kalojnë dimrin e dytë në çadra dhe kontenierë. Më 2️⃣5️⃣ prill të largojmë qeverinë më të papërgjegjshme në 30 vitet e fundit. Rexhina LekaAnëtare e Kryesisë së LSI Durrës #DurresiShtepiaJuaj...

Petrika Mele: "Rilindja ka emëruar drejtorë të paaftë,Ilir Bajlosi shembulli më tipik !"

Politikë

Petrika Mele: "Rilindja ka emëruar drejtorë të paaftë,Ilir Bajlosi shembulli më tipik !"

  Kryetari i LSI,dega Korçë,në një deklaratë,shprehet se qytetarët e Korçës po përballen sot me drejtues të paaftë të institucioneve publike.​POSTIMI I PLOTE : "Qytetarët e Korçës po përballen sot me drejtues...

Takimi me të rinjtë që do votojnë për herë të parë, Kërpaçi: Më 25 prill duhet të marrim fatin tonë në dorë

Politikë

Takimi me të rinjtë që do votojnë për herë të parë, Kërpaçi: Më 25 prill duhet të marrim fatin tonë në dorë

  Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi, gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë që do të votojnë për herë të parë, tha se më 25 prill është koha që jo vetëm rinia...