Nga Kastriot Dervishi Në fillim të vitit 1991 u miratua nga Presidiumi i Kuvendit Popullor, një dekret i cili synonte…
Nga Kastriot Dervishi Siç edhe shumë akte të tjera të rëndësishme të shtetit shqiptar, edhe procesverbali i Kongresit të Lushnjës…
Nga Kastriot Dervishi Kjo fotografi është e kohës së luftës. Në shënimet e vendosura prapa saj dallon emri i pronarit…
Nga Kastriot Dervishi Një fat jo më të mirë do të kishin edhe trashëgimtarët e kongresmenëve të Lushnjës. I pari…
Nga Kastriot Dervishi Ndonëse në thelb nuk ishte kundër kongresit, pasi e quante vepër të vegjëlisë e kundër “reaksionit” e…
Nga Kastriot Dervishi Kongresi i Lushnjës është ngjarja më kryesore pas kuvendit të Vlorës së vitit 1912 dhe kongresit të…
I nderuar Presidenti Pavlopulos, Emri im është Joseph DioGuardi. Unë jam një ish anëtar i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA…
Nga Kastriot Dervishi Ky është formati i letrës me anë të të cilit kancelari gjerman Adol Hitleri, njoftonte Mbretin Zog…
Kjo është padyshim situata më dramatike për çamët dhe pasardhësit e tyre, sepse ata humbën pronat e tyre dhe shtetësinë greke. Pala…
Nga Kastriot Dervishi Në listën që kam hartuar për të burgosurit që kanë më shumë burgime politike në Shqipëri, Aqif…
Nga Fritz RADOVANI 17 JANAR 1468, Kur vdiq Gjergj KASTRIOTI Skenderbeu, sulltani tha; “Tashti Europa dhe Azia janë të mijat!…
Nga Kastriot Dervishi Ditët e fundit, ndryshqet e komunizmit, të marrësur pas çdo date e ngjarje të regjimit të proletarëve,…

Lajmet e fundit

‘Do përhap koronavirusin me dashje’, 18-vjeçarja do paguajë 20 mijë dollarë për të dalë nga burgu

Globi

‘Do përhap koronavirusin me dashje’, 18-vjeçarja do paguajë 20 mijë dollarë për të dalë nga burgu

“Një 18-vjeçare nga Teksasi u arrestua të marten, pasi u shpreh në një video në “Snachat” se po përhap koronavirusin me dashje”, tha policia Carrollton.Më vonë Lorrene Maradiaga deklaroi në...

Pas pronarit të lokalit, edhe gruaja e tij del me koronavirus.

Aktualitet

Pas pronarit të lokalit, edhe gruaja e tij del me koronavirus.

Një tjetër rast me infeksionin COVID-19 është regjistruar në Elbasan, duke e çuar në 12 numrin e të prekurve në këtë qytet.Ka rezultuar pozitive me koronavirus bashkëshortja e 46 vjeçarit...

Kush është 54 vjeçari me dy mbiemra që u kap në Vlorë, ja pse kërkohej nga Italia

Kronikë

Kush është 54 vjeçari me dy mbiemra që u kap në Vlorë, ja pse kërkohej nga Italia

Nje 54 vjecar i kerkuar nga Italia eshte arrestuar ne Vlore. Policia ben me dije se ka finalizuar operacionin policor, te koduar “Kumia” dhe ka vene ne pranga shtetasin Edmond...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!