Nga Kastriot Dervishi Gjendja e rëndë e krijuar në Ballkan në tetor-dhjetor 1912, detyroi fuqitë e mëdha të ndërmerrnin hapat…
Më 28 korrik 1991, në mbrëmje, monumenti i diktatorit në Gjirokastër, kur nuk kish mbushur as 3 vjet që qëndronte…
Mbrëmjen e të dielës së 28 korrikut 1991, populli i Gjirokastrës dëmtoi monumentin e diktatorit në këtë qyteti. Nga ky…
Nga Kastriot Dervishi Në piedestalin e martirëve të vrarë nga regjimi komunist është shkruar edhe emri i Apostol Thanas Gega.…
Nga Kastriot Dervishi Më 26.4.1967 Havzi Nela u arratis në Jugosllavi së bashku me bashkëshorten. U kthye nga jugosllavët dhe…
Nga Kastriot Dervishi Çdokujt i kujtohet ajo fotoja emblematike e dy partizanëve që puthen dendur në buzë në nëntor 1944.…
Në traktin e shtatë, Xhelal Staravecka flet për atë që mendonte Dushan Mugosha për Abaz Kupin. Dushani kishte në plan…
Në traktin e pestë, Xhelal Staravecka tregon se si me urdhër të Dushan Mugoshës kishte vrarë robërit italianë. Përveç kësaj,…
Në traktin e katërt, Xhelal Staravecka tregon momentet e torturimit të dy devollinjve në fshat Fravesh të Tiranës (afër Kllojkës).…
Në traktin e tretë të Xhelal Staraveckës, flitet për një rrëmbim të një tregtari tiranas nga Myslim Shyri, emrin e…
Xhelal Staravecka ish kuadër partizan i Brigadës së 1-rë komuniste, i larguar prej nga 11 nëntori 1943, në vitin 1944…
Ernest Koliqi ka qenë ministër sekretar shteti i Arsimit në periudhën 12.4.1939-3.12.1941 (automatikisht edhe pjesë e parlamentit që quhej Këshilli…

Lajmet e fundit

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...