×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi në Stamboll se gjendja e jashtëzakonshme në shtet ka të bëjë…
Hidhini një sy dhe shijoni disa nga fotot më të bukura të kësaj jave nga e gjithë bota, të shtatë…
Koreja e Veriut thotë se ka pezulluar provat bërthamore dhe ato me raketa me rreze të gjatë veprimi. Ajo njoftoi…
Pas sulmit së SHBA dhe aleatëve të saj në Siri pritej edhe thellimi i mëtejshëm i krizës së marrëdhënieve SHBA-Rusi.…
Për kryetarin e qeverisë hungareze, George Soros është armiku kryesor i shtetit hungarez. Tani miliarderi me origjinë hungareze vendos të…
Ivana Smit, modelja 18-vjeçare holandeze është vrarë. Të paktën ky është pretendimi i familjes pasi modelja ra nga kati i…
Të enjten (19.04) Presidenti francez Emmanuel Macron do të vizitojë Berlinin. Me Angela Merkelin ai kërkon unifikimin e qendrimeve në…
Dhjetëra deputetë të Parlamentit Evropian po i kërkojnë qeverive të BE-së të bojkotojnë turneun e Kupës së Botës Rusi 2018.…
Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elisabeta, u ka kërkuar udhëheqësve të Commonwealth-it, që djali i saj, Princi Çarls, të emërohet…
Katër vende evropiane mesdhetare do të ndërmarrin një iniciativë në muajin qershor për të identifikuar mijëra emigrantë që kanë humbur…
Kriminelët shqiptarë po luajnë gjithnjë e më shumë rol udhëheqës në krimin e organizuar në Amsterdam, sipas një raporti nga…
Arabia Saudite ka hapur kinemanë e parë pas 40 vjetësh, duke shfaqur fillimisht privatisht filmin e Hollywoodit, “Black Panther” dhe…

Lajmet e fundit

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

Politikë

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

  Nga Boldnews.al Në fillim të këtij qershori, portal informativ Italian “Open.online” ngriti dyshimet se ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, është pjesë e një grupi investitorësh që kanë përfituar nga shefi i qeverisë së...