Viktor Orban rizgjidhet kryeministër i Hungarisë. Ai fitoi zgjedhjet e së dielës me shumicë absolute, raportojnë mediat ndërkombëtare. Duke shpallur…
Për t’iu larguar ciklonit të kritikave që shkaktoi skandali i “Cambridge Analytica”, duke nisur nga kjo e hënë Facebook do…
Ndërsa bëheshin punime për ndërtimin e një parku u zbulua një bombë 1.8 tonëshe e Luftës së Dytë Botërore. Kjo…
Autoritetet mbikëqyrëse  të urave, po bëjnë përpjekje të kufizojnë gllabërimin e mëtejshëm të strukturës masive të urës më të gjatë…
Kryebashkiaku i një  fshati në Spanjë ka vendosur “të ndalojë” braktisjen e fshatit të tij, për të migruar, nëpëmjet  një…
Prishja e një kulle që nuk përdorej më në Danimarkë ka dëmtuar ndërtesën e një librarie pasi ka rënë në…
Baza ajrore Tiyas është goditur gjatë natës në Siri. Si pasojë e këtij sulmi kanë humbur jetën 14 persona. Aeroporti…
Viktor Orban zgjidhet sërish si kryeministër i Hungarisë, duke fituar mandatin e tij të tretë në zgjedhjet e përgjithshme të…
Mosnjohja e Kosovës si shtet i pavarur mund t'i kushtojë Spanjës, që rrezikon të humbasë të drejtën e organizimit të…
Bota e sportit është tronditur, pasi ditën e sotme një çiklist ka pësuar atak kardiak.Bëhet fjalë për çiklistin belg i…
“Çamëria republikë” kanë qenë thirrjet e qindra qytetarëve të cilët kanë dalë dje në rrugët e Fierit duke brohoritur. Ato…
Mjekët maqedonas kanë zgjedhur t’a braktisin vendin e tyre dhe t’i drejtohen Evropës perëndimore për të punuar. Ky është një…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...