BUJAR LESKAJ & RINALD MUÇAAtëherë, ashtu si edhe tani, teknologjia është çelësi i mbijetesës sonë”. Me këto fjalë e hap…
Nga Artan Fuga - 21/06/2020Qytetarja Besa Shahini sipas mediave dhe rrjeteve sociale me emrin e saj ka deklaruar se mbi…
Ne televizionin Fox News i derguar special i Presidentit Trump per Kosoven Richard Grenell sqaroi se çështja e shkëmbimit te…
  DW: Sherri zhvendoset në korrik. Ç’po ndodh me BE-në e goditur nga koronavirusi, Merkel flet për kompromisAjo për të…
Nga Sali Berisha - Nga miratim për hapjen e negociatave pa kushte në katër rezolutat e përvitshme të mëparshme, rezoluta…
  Ish-Presidenti Bujar Nishani deklaron se situata në Shqipëri është më e keqe se në vitin 1997. I ftuar në…
Nga Qemal SAKAJEVA Një shqiptar, por jo vetëm shqiptarët; një ballkanas, por jo vetëm ballkanasit; një europianolindor, gjithashtu;  pra njerëz…
  Nga Andi Bushati Prej kohësh tek kundërshtarët e tij më të egër dhe tek gazetarët e tij më kritikë,…
Projekti për ndalimin e koalicioneve parazgjedhore dihet se është një ide rilindase dhe jo kërkesë e deputetëve “opozitarë”. Ata që…
NGA ANDI BUSHATI Edi Rama ka angazhuar gjithë llumin e parlamentit shqiptar, kundër marrëveshjes me trysni ndërkombëtare që u arrit…
Një muaj më parë, mediat vendase dhe ato ndërkombëtare, gazetarë, personalitete politike, organizata të Shoqërisë Civile në Shqipëri dhe jashtë…
Grupi Parlamentar i Partive Popullore Europiane ka dalë sot sërish me një deklaratë në websajtin zyrtar që të nxjerrë në…

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...