Nga Mark MarkuEdi Rama na ka sfiduar hapur. Në orët e para të mëngjesit teksa ka shembur godinën e…
  Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka reaguar ashpër ndaj shembjen së Teatrit Kombëtar me urdhër të Edi Ramës dhe…
Mediat italiane i kanë kushtuar një rëndësi të veçantë shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë. Së pari, për faktin se…
Jehona e ngjarjeve të sotme në Tiranë, ku në orët e para të mëngjesit, qeveria arriti të shembë Teatrin Kombëtar,…
Sot ne kete dite te rende te vdekjes se demokracise dhe vulosjes me dhune dhe gjak te diktatures nuk kishin…
Nga Sali Berisha - Të dashur miq, në një akt antikombëtar, bastardi i bllokmenëve hoxhist antishqiptar kreu në terrin e…
Nga Lindita Metaliaj Sot qytetaret ne te gjithe Shqiperine, pyesin se pse Edi Rama vazhdon te rrije ende kryeminister? Pse qeveria…
Donald Trump po i ushtron presion Kryetarit të Gjykatës së Senatit Lindsey Graham për të thirrur ish-presidentin Barack Obama ,për…
Dënoj me forcë sjelljen joprofesionale, shproporcionale dhe të dhunshme të disa punonjësve të Policisë së Shtetit ndaj një të mituri,…
Nga Klodian Tomorri - 16/05/2020Pas asaj videos së djeshme, Kryeministri, Ministri i Brendshëm dhe Drejtori i Policisë mjafton t’i bëjnë…
Nga Kastriot Islami - 16/05/2020 Të gjitha shenjat e faktojnë qartas: I sëmurë rëndë nga humbja e pushtetit. Sëmundja duket…
Nga Namir Lapardhaja - 16/05/2020Si zakonisht, qeveria nuk zhgënjeu edhe këtë herë. Ajo i kundërvuri qëndrestarëve të Teatrit një listë…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!