Ish-deputeti i PD Aldo Bumçi ka sjellë sot për herë të parë shifra nga formualarët e firmosur në foltoret…
  Kolapsi që ka përfshirë sistemin e drejtësisë në Shqipëri ilustrohet më së miri në një dëshmi të fortë që…
Edi Rama ka marë rolin e flamurtarit të promovimit të “Ballkanit të hapur” përballë skepticizmit të fortë të BE-së. Në…
  Deputeti Flamur Noka ka debatuar sërish me kryetarin e PD Lulzim Basha, sot gjatë mbledhjes së grupit parlamentar në…
  Një tjetër deputet i Partisë Demokratike del hapur në mbështetje të 'Foltores' së ish-kryeministrit Sali Berisha. Gjatë mbledhjes së…
Foltorja e doktor Berishes sic duket eshte e vetmja shpresë e një ringritje të fuqishme jo vetëm të Partisë Demokratike,…
  Shumëkujt, por cinefilëve jam i sigurt që po, titulli më lart i kujton një nga kryeveprat e kinematografisë botërore,…
Lulzim Basha e ka futur Partine Demokratike në udhëkryqin më delikat në historinë e saj që nga themelimi më 12…
  Lideri historik i PD-së, Sali Berisha, nismëtari i lëvizjes “Foltorja”, ka lajmëruar sot se takimin e radhës do ta…
  Presidenti Ilir Meta ka ngritur alarmin sot në institucionet e rendit dhe ligjit për vrasjet e njëpasnjëshme të biznesmenëve,…
Foltorja e Beratit dhe kuvendi i partisë:përshtypje e refleksione 1- Beratin siç e pashë Të premten në Berat mora pjesë…
  Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se rendi është në duart e mafias. Sipas tij, vrasjet dhe grabitjet që bëjnë grupet…

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi