×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme lidhur me sulmet që SHBA, Britania dhe Franca kanë ndërmarrë kundër regjimit…
Pas reagimit të Presidentit të Shtetit, Ilir Meta, në mbështetje të sulmeve nga SHBA, Britania dhe Franca, kundër Sirisë, ka…
Disa orë pasi SHBA, Franca dhe Britania lëshuan raketa drejt Sirisë kundër regjimit të Asaditi, ka ardhur edhe reagimi i…
Ditën kur opozita shqiptare qëlloi me miell dhe ujë ndaj kryeministrit Edi Rama, në Kuvendin e Shqipërisë kanë hyrë oficerë…
Pas deklaratës së bërë një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama se beson amerikanin dhe kroatin, duke iu referuar…
I ftuar në edicionin e lajmeve në televizionin Klan , kryeministri Edi Rama i pyetur se çfarë donte të thoshte…
Kryeministri Edi Rama i është trembur protestave që opozita do të organizojë ditën e  shtunë në Shkodër. Edhe pse në…
Përplasjet dhe incidentet e prodhuara gjatë seancës së kësaj të enjteje në Parlament kanë shtyrë Byronë e Kuvendit të përjashtojë…
kryeminstri Edi Rama dhe Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, gjatë një seance parlamentare, ku është debatuar në lidhje me arrestimin…
Në korridoret e politikës dhe medias, prej kohësh qarkullojnë zëra për një ftohje të raporteve mes kryeministrit Edi Rama dhe…
Një prej anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që bën vetingun e gjykatësve dhe prokurorëve, ka qenë kandidat për…
Sali Berisha shkruan në Facebook se gazeta gjermane Bild është tallur me Edi Ramën, duke e quajtur atë ‘njeriu vezë’.…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...