Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka shprehur mbështetjen e plotë për protestën e qytetarëve që do të organizohet…
  “Xhelati i shqiptarëve të Kosovës, Bozhidar Deliq zgjidhet nënkryetar i parlamentit të Serbisë. Vuçiç sfidon ligjin ndërkombëtar dhe qytetërimin…
  Anëtarit të Këshillit Kombëtar, Jamarbër Malltezi, në një dalje për media, ka kërkuar llogari Qeverisë për aferën e inceneratorëve.…
  Kryetari i PD-së Sali Berisha ka denocuar bordet e kryeministrit Edi Rama për çmimet e naftës, duke thënë se…
  I dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dje, në një bashkëbisedim virtual me gazetarë ka…
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar për sulmin me armë ndaj policisë në veri të vendit.Në një postim…
  Pavarësisht nga ulja e çmimit të naftës në bursa, Bordi i Transparencës së Qeverisë shqiptare ka vendosur që më…
  Mediat më të mëdha në Angli po i bëjnë jehonë vrasjes së 7-vjeçares Jonada Avdia nga një shef policie.…
  Nga Ylli Manjani. Nëse pushtetit grabitës i ka falimentuar Kavaja e Vora, që janë bashki me biznese nga ku…
  Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar në lidhje me sulmin me armë zjarri ndaj policëve që…
  Ngjarja tragjike në Himarë, ku mbeti e vrarë me skaf 7-vjeçarja Jonada Avdia nga ish-polici Arjan Tase, merr përmasa…

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...