Rreth 1.9 milion qytetarë me të drejtë vote në Kosovë, mund të zgjedhin të dielën udhëheqjen e re të…
  "Homazhe për Artjan Tepelenën". Nga Sali Berisha. Fjala e lirë dhe mediat humbën një kalorës fisnik të tyre. Gazetari…
  Nga Bujar Nishani/ Të nderuar miq, a mund të na thotë ndokush pse L. Basha nuk kërkon ngritjen e…
  Rama i ka bërë llogaritë gabim. Nuk do ta gezojë mandatin e tretë të grabitur. Ky zgjim, që nuk…
  Tensionet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë rreth përdorimit të targave të makinave dhe një operacion i policisë së Kosovës për…
  Takimi në Korçë në kuadër të Foltores, për Sali Berishën do të mbetet i paharruar. Salla e kinema "Millenium"…
  Në shtetet e Ballkanit Perëndimor, kohët e fundit është shënuar një rritje e çmimit të naftës dhe të benzinës.…
16 Tetori eshte nje nga ditet me te rendesishme per shkencat mjekesore, si dhe per njeriun vete.Eshte dita e lindjes…
  Lideri historik demokrat, Sali Berisha, deklaroi nga Korça se pozicionin e tij në parti do e përcaktojnë demokratët me…
  Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga Korça se drejtësia në vend është kapur nga Edi Rama. “U dizenjova non-grata në…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...