Në Foltoren e Korçës, lideri historik demokrat Sali Berisha tha se PD do ringrihet edhe më e fortë se…
  Deputetja e PD e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit, Sorina Koti i është bashkuar ‘foltores’ së ish-kryeministrit Sali…
  Takimi në Korçë në kuadër të Foltores, për Sali Berishën do të mbetet i paharruar. Salla e kinema "Millenium"…
  Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaron se rekomandimet e Fondit Monetar Ndërkombëtar të bëra 3 ditë më parë, janë…
  Kryeministri slloven, Janez Jansa ka ndezur një debat brenda Bashkimit Europian pasi kritikoi ashpër një delegacion të Parlamentit Europian,…
  Dr. Zekri Palushi Australi Kujt do t’i shkonte në mendje, se një vendim, komplet absurd, i “departamentit” Blinken-Soros, ndaj…
  Presidenti Ilir Meta i ka uruar ish-kryeministrit Sali Berisha edhe me një mesazh publik në rrjetet sociale 77-vjetorin e…
  Sot Komisioni i Venecias ka hedhur poshtë një rrugëzgjidhje për krizën e zgjedhjeve lokale të qershorit 2029 që e…
  Vetëm pak ditë pas kërkesës së Fondit Monetar Ndërkombëtar për publikimin e raportit të auditimit për procesin e Rindërtimit,…
  ​Të dashur miq, ​ Në emër të Këshillit të AmbasadorëveShqiptarë ju falënderojmë përzemërsisht përpraninë tuaj në festën tonë miqësore.…
  Lulzim Basha i quajti oligarkë Shefqet Kastratin dhe Samir Manen, që Edi Rama preferoi t’i konsideronte “sipërmarrës dhe bizesmenë…
  Lideri historik demokrat, Sali Berisha, mbush sot 77 vjeç. Në një postim në Facebook, ai thotë se është më…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...