Lideri i opozitës, Sali Berisha ka vijuar denoncimin e tij në lidhje me drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe…
    Avokati Ylli Manjani i ftuar në ‘A Show’ me Adi Krastën në SYRI TV, ka komentuar vendimit të…
    Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, tregoi se çfarë do të ndodhë tashmë, pas marrjes…
    I ftuar në emisionin ‘Task Force’ në ‘SYRI TV’ më moderatoren, Sonila Meço për të diskutuar vendimin e…
    Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha me anë të një deklarate për mediat, ka reaguar sërish në lidhje…
      Gjatë prezantimit të Raportit gjashtëmujor të Antimafias italiane, është bërë e ditur se mafia shqiptare përbën një…
    Kompania fantazmë “Tirana DC” e krijuar  me insistimin e kryebashkiakut Erion Veliaj ka marrë 3.5 milionë euro nga…
    Koordinatori rajonal i Tiranës për PD, Klevis Balliu gjatë një deklarate për mediat, ka akuzuar kryebashkiakun Erion Veliaj…
    Nga Petrit Vasili/ Reforma në drejtësi apo realisht Ramaforma është sot e hapur ne një narkopazar. Thënë thjesht:…
    Qeveria shqiptare ka hedhur hapin e radhës drejt politikës së re për sigurimin e detyrueshëm të pronave nga…
    FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR Të dashur qëndrestare dhe qëndrestarë, misionarë të vërtetë…
    Avokatët e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha i janë drejtuar Apelit të Posaçëm lidhur me informacionin dy…

Lajmet e fundit

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...