24 oret e fundit kane qene te ngarkuara me deklarata dhe levizje politike, por edhe faktori diplomatik ka pasur nje…
Platforma e propozuar nga presidenti i Republikes Z.Ilir Meta , si iniciative ka vlere te jashtezakonshme po te gjykojme momentet…
Analisti Andi Bushati komenton në portalin Lapsi.al, situatën e krijuar në vend pas një komenti të ambasadores amerikane, Yuri Kim,…
Qendra e Sigurisë për Europën Juglindore, e drejtuar nga Kryetari i Partisë Republikane zoti Fatmir Mediu në bashkepunim me Z.David…
Ish-kryeministri Berisha deklaroi në studion e emisionit Opinion se opozita është më e fortë se mazhoranca në numra bazuar në…
  Studiuesi i njohur Aurel Plasari thotë se se ndërtesa e Teatrit Kombëtar mund të ngrihet njësoj siç ndodhi me…
Lideri i opozitës, Lulzim Basha thotë se tani është koha që jo vetëm duhet larguar qeveria e kryeministrit Edi Rama.…
Nga Zëri i Amerikës- Gjykata e Tiranës shqyrtoi sot masat e arrestit për 8 të ndaluarit në protestën e të…
Profesori i Ekonomisë, Sherif Bundo në një shkrim për Panorama.al, ka analizuar qeverisjen e kryeministrit Rama, të cilën e ka quajtur…
Nga Qemal SAKAJEVA Le të vështrojmë një territor vendor  të ngushtë,  në të cilin tetë fshatra qenë organizuar në një…
Presidenti Meta në një deklaratë të fundit publik shprehet për një hetim ndërkombëtar për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar. 'Mbështes fuqimisht…
Nga Artan Hoxha Te pakten kete here Edi Rama e la hipokrizine. Tha se e donte Teatrin te shembur prej 22…

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...