Nga Jorida Tabaku -    Për shtatë vjet me radhë banda ne pushtet ka goditur ekonominë dhe xhepat e shqiptarëve. Paketat fiskale…
Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka ngritur dhjetë pyetje publikisht për SPAK në lidhje me skandalin…
Në Shqipëri, palët politike arritën mbrëmjen e së premtes marrëveshjen për reformën zgjedhore, ndërsa shumica pranoi të tërhiqej nga një…
Bejtja: Rama nuk ka se ç’të jap më si kryeministërA do të mundë të fitojë Edi Rama një mandat të…
Reforma Zgjedhore, zero! U kthye prapë te dosja nr.313Edi Rama me ato që tha sot në Kuvend dhe te Fevziu…
Ish-presidenti flet për situatën e COVID-19: Rama mori kompetencat e grupit të ekspertëve. Më trishton fakti…Ish-presidenti Bamir Topi mbështet qëndrimet…
  Nga Luçiano Boçi. Ngjarja shokuese e përdhunimit të një nxënëse 15-vjeçare nga roja i shkollës dhe bashkëmoshatarë të saj,…
Nga Qemal SAKAJEVA Paralelizmi mund të jetë ky: SHBA u godit tmerrësisht keq nga “Virusi kinez”, siç e përcaktoi Tramp…
Banka Boterore, Shqiperia e fundit ne Rajon dhe pa asnje perpspektive per Kapacitetet e Sistemit Shendetesor!!Sipas studimit te fundit te…
Kush është “Antifa”, grupi radikal i krahut të majtë që qeveria Trump e identifikon si përgjegjësin kryesor për dhunën në…
ARSYET E KTHIMITTËLIGJIT NR. 55/2020 “PËR SHËRBIMET E PAGESAVE”Të nderuar deputetë! Në seancën plenare të datës 30 prill 2020 Kuvendi…
Uromëni. Sepse sot kam fituar një bast me katër miq. Fluturonin nga gëzimi kur e përditshmja pariziane “Le Monde”, e…

Lajmet e fundit

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...