Duket se edhe organizatat ndërkombëtare përgjegjëse, i kanë marrë me shumë prioritet zgjedhjet e 25 Prillit që do të…
  Kryetraja e Lëvizjes Socialosite për integrim Monika Kryemadhi duke folur në një intevsuitë për neps 24 deklaroi se “Edi…
- Të martën (19 janar) parlamenti në Athinë vendos mbi zonën-dymbëdhjetë-milje në Perëndim. Bëhet fjalë për detin midis Greqisë dhe…
  Floida Kërpaçi, kryetare e LRI-së, e ftuar në ‘PolitiKon’ nga Alfred Lela në ‘RTV Ora’, u shpreh se LSI…
  Nga DW- Parlamenti grek vendos për zgjerimin e territorit ujor të Greqisë në Detin Jon, nga gjashtë në dymbëdhjetë…
  Presidenti Ilir Meta është ndalur sërish tek debati për rrugën Vlorë-Orikum, ndërsa theksoi se çdo projekt duhet respektojë të…
  Kryedemokrati Lulzim Basha ka pasur një bisedë me drejtuesit e lartë të Bashkimit Evropian, të cilën e ka njoftuar…
  Drejtori i kabinetit në Presidencë, Edmond Panariti, një ditë pasi Parlamenti votoi marrëveshjet për vaksinat anti-Covid në Shqipëri, shprehet…
  Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar mëngjesin e sotëm me gazetarët e Vlorës, teksa nuk mungojnë vlerësimet për…
  Kryetatri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke cituar sondazhin e publikuar në Syri TV ka postuar një mesazh në…
   "Konsistenca është virtyt i mendjeve të vogla"  thuhet se ka deklaruar dikur Napoleoni. Sipas tij e plot të tjerëve…
  E ftuar në emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi foli mbi deklaratat e kryeministrit Edi…

Lajmet e fundit

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

Politikë

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

  Lëvizja Socialiste për Integrim paralajmëroi të dielën një kallëzim penal ndaj Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve e cila përmes biznesit të saj kryente veprime antiligjore në disa institucione shtetërore. Në...