Dalja e Sajmir Tahirit në konferencë për shtyp, ku lajmëroi dorëzimin e mandatit të deputetit, vjen si një tjetër…
Lumi Drin, i cili përshkon qytetin e Lezhës mund të ishte një atraksion më vete për turistët në Lezhë, por…
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të replikojë me disa nga komentuesit në profilin e tij në Facebook, në videon e…
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar pas deklaratave kritike të Saimir Tahirit se numëron bandat në TV. Xhafaj nuk…
Largimi i mandatit i deputetit Tahiri është vetëm një hap i vogël në rrugën për zhdukjen e nakoshtetit. Përmes një…
7 muajt e fundit, kryefjalë e zhvillimeve politike në vend ka qenë padyshim çështja “Tahiri”, duke e kthyer kështu në…
Nga Luçiano Boçi Liria e medias (e shtypit) është një nga kolonat themelore të demokracisë dhe shkalla e respektimit të…
Në Shqipëri gjatë vitit 2017 kanë qenë të papunë 190 mijë persona. Rezultati ka dalë pas anketave të kryera prej…
Kryeministri Edi Rama ka replikuar me disa nga ndjekësit e tij në rrjetet sociale për çështjen Tahiri. Menjëherë pas dorëzimit…
Çdo ditë e më shumë po vërtetohen akuzat e Partisë Demokratike për Ramën dhe qeverinë e tij. Përmes një postimi…
Qeveria “Rama 2” la jashtë kabinetit disa nga ministrat që qeverisën në mandatin e parë të Ramës. Por sicc duket…
Dorëzimi i mandatit nga deputeti Saimir Tahiri ka sjellë një sërë reagimesh në rrjetet sociale. Vetë Tahiri u shpreh në…

Lajmet e fundit

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…

Partia Demokratike Dega 16:  Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Politikë

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës! Dega 16 fton qytetarët të reagojnë dhe të na bashkohen në protestën e 20 Shkurtit. Në takimet me qytetarë dhe bizneset e...