Pas deklaratave nga Greqia dhe votimit sot në parlamentin grek, ku kryeministri i Greqisë ka thënë fjalët më të…
  “Ne po dyfishojmë ujërat tona territoriale në Jon”, tha kryeministri grek për zgjerimin me 12 milje në det nga…
  Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka zhvilluar një bisedë me një pensionist, i cili ka shprehur shqetësimet e…
    Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim pune Ambasadorin e Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Mbretërisë së Norvegjisë…
  Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet ku ka pasur rrjedhje gazi në një shkollë dhe 4…
  Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se ka shkatërruar ekonominë dhe ka detyruar të rinjtë të ikin nga…
  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka nisur mëngjesin e sotëm me një takim në Vorë, ku ka dëgjuar…
Kontrata Rama per Vaksinat Covid-Kontrata e “ikjes” se tij!“Après mois le déluge” (mbas meje shkaterrimi), keshtu deklaronte dikur Louis XV;…
  Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta dekoroi me Titullin “Mjeshtër i Madh” rapsodin e njohur Viktor Paloka “Në shenjë…
    Fryma është ajo që krijon numrin më të madh të mandateve. Nëse një listë e vetme do t’i…
    Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në lidhje live për News 24 nga Fieri (2)Është shkatërruar dhe prodhimi vendas.…
  Institucioni i cili pritet të jetë “dora e fortë ndaj të fortëve” do të kalojë më parë në filtrin…

Lajmet e fundit

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

Politikë

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

  Lëvizja Socialiste për Integrim paralajmëroi të dielën një kallëzim penal ndaj Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve e cila përmes biznesit të saj kryente veprime antiligjore në disa institucione shtetërore. Në...