Deputeti demokrat, Flamur Noka ka hedhur akuza të rënda ndaj Lulzim Bashës. Gjatë deklaratës së tij, pas mbledhjes së…
  Nga Andi Bushati - 11/10/2021 Të dielën në mbrëmje në PD ka ndodhur një përplasje që është rrjedhojë e…
Rama sot ne vend qe te “fshihet” mbas Z. Bourla te Pfizer, duhet te pergjigjet direkt:1-Pse kjo Qeveri humbi shume…
  SPAK u krijua gjatë Reformës në Drejtësi, si një institucion, i cili do të kapte dhe do të çonte…
  Prej dy javësh, kriza politike brenda Partisë Demokratike e ka revoltuar edhe demokratin më të zjarrtë të “Kosheres”, Gjinin,…
  Lideri historik i PD, Sali Berisha, ftoi demokratët dhe qytetarët e qarkut të Kukësit të marrin pjesë në Foltoren…
  Gazetari i njohur Çim Peka ka publikuar së fundmi një foto të një takimi mes kreut të PD, Lulzim…
  Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar fotografi nga “Foltorja” në Elbasan. Berisha shkruan se “Foltorja” në qytetin e Elbasanit, ishte…
  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ironizoi me galanë e zhvilluar në Tiranë me rastin e shfaqjes së filmit të…
  Nga DW-   Pas samitit BE-Ballkani Perëndimor pati shumë kritika për lënien e Ballkanit kaq gjatë në dhomën e…
  Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, në një intervistë me Skype në Syri Tv, foli për krizën energjitike që ka…
  Nga Bujar Nishani/ Shumë interesante por e qartë si kristali ! Pa përjashtim, të gjithë armiqtë më të betuar…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...