Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, akuzon kryeministrin Edi Rama si shkaktar të krizës së thellë që po kalon vendi, pas përhapjes…
Teksa nuk na ndan shumë nga mbledhja e sotme e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, vjen një reagim nga nënkryetari…
Lleshaj ky eshte nje lloj mediokri qe per shkak te nivelit shume te ulet, militantizmi i shkon deri ne kufijte…
  Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama në lidhje me reagimet e këtij…
  Historia e “shkëlqimit” dhe gradimit të Ardi Veliut si kryepolici nr.1 i Shqipërisë është një dosje më vete. Nuk…
Të gjitha palët duhet të respektojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, tha për DW eurodeputetja gjermane Viola von Cramon-Taubadel. Njëkohësisht ajo…
Ashtu siç u dha edhe dje, pasditen e sotme i grupit negociatorëve për reformën zgjedhore do të mblidhen sërish në…
Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind…
Ish kryeministri Sali Berisha ka shperndare kete foto ne rrjetet sociale me shkrimin :Ta hedhim, ta hedhim, ta hedhim qelbesiren!…
Kreu i opozitës, Lulzim Basha, vazhdoi takimet e tij me qytetarët dhe bizneset, duke u ndalur në zonën e Kënetës…
Shoqata e gjeodeteve te Shqiperise ka dale me nje qendrim publik. Ata jane shprehur se ndiejne pergjegjesi per situaten  problematike…
Nga Elmaz Sherifi, ish-ministër i PS E mjera Shqipëri. Filozofi Surealist i së Drejtës të katandisi si mos më keq.…

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!